1. Úvod
  2. Pro studenty
  3. Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

Využijte možnost vyzkoušet si studium na zahraniční univerzitě. S naší katedrou máte na výběr z několika zajímavých destinací po celé Evropě.

Program Erasmus

Cílem programu Erasmus je podporovat mobilitu studentů po celé Evropě, podpořit je v získávání nových zkušeností a prohlubovat spolupráci mezi univerzitami. Studenti tuzemských univerzit vyjíždějí do zahraničí díky programu Erasmus již od roku 1998.

To zní zajímavě, jak se přihlásit?

Je to snadné – sledujte web naší katedry. Pravidelně informujeme o vyhlášení výběrového řízení, do kterého se prostřednictvím přihlášky jednoduše zaregistrujete.

Kdo se může přihlásit do výběrového řízení?

arrow right

Ti studenti, kteří budou mít v době předpokládaného zahraničního pobytu ukončený alespoň první ročník bakalářského studia. Pozor, nedoporučujeme vyjíždět v posledním semestru svého studia.

arrow right

Přihlásit se můžete, jestliže jste studentem nebo studentkou řádného denního, kombinovaného, postgraduálního nebo doktorandského programu.

Erasmus je možné coby student/ka VŠ nebo VOŠ absolvovat v těchto podobách:

arrow right

Jako studijní pobyt v zahraniční vysokoškolské organizaci, a to v délce 3 až 12 měsíců

arrow right

Jako pracovní stáž v zahraniční firmě, a to v délce 3 až 12 měsíců

arrow right

Jako intenzivní jazykové studium méně používaných jazyků zemí EU, a to před zahájením pobytu či stáže v maximální délce 6 měsíců

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

  • Pokud si jako destinaci svého výjezdu vyberte univerzitu, se kterou má bilaterální smlouvu uzavřená jiná katedra než KSS, je potřeba přihlásit se a absolvovat výběrové řízení na příslušné katedře.
  • V případě, že si i tak danou univerzitu vyberete, mějte na paměti, že vám nemusí být uznány všechny absolvované předměty. To z toho důvodu, že v rámci svého výjezdu budete studovat jiný obor než sociologii nebo sociální práci.

Jak na Erasmus

Průvodce pro Erasmus

Partnerské univerzity

oslo uni

OsloMet – Oslo Metropolitan University – Norsko

luw logok 1

Uniwersytet Wrocławski – Polsko

ukw

Kazimierz Wielki University – Polsko

poznan univerzita

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Polsko

katolische uni

Die Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt (KU) – Německo

ea67b4f52fbe98417e7cc3cc909f61c8

University College Copenhagen – Dánsko

university of ljubljana logo

University of Ljubljana – Slovinsko

university of maribor logo

Univerza v Mariboru – Slovinsko

logo pu cmyk jpg

Prešovská univerzita v Prešove

fmk logo

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave 

INTER (Free Movers)

Program je vhodný spíše pro krátké výjezdy (od jednoho měsíce po jeden semestr). Je na studujících, aby si svoji stáž sami domluvili s vybranou zahraniční institucí, a to mimo rámec jakéhokoliv výměnného programu.

Výhoda tohoto programu spočívá v tom, že při výběru destinace nejste omezeni žádným výčtem univerzit. Kam se dostanete, záleží jenom na vás. Program je spravován Ministerstvem školství, které zájemcům může v rámci tzv. transformačních a rozvojových programů poskytnout stipendium v maximální výši 10 000 Kč na měsíc.

Jak se ze mě staně Free Mover?

Sledujte pozorně web naší katedry, kde pravidelně informujeme o vyhlášení výběrového řízení. Do něj se zapojíte zasláním přihlášky a motivačního dopisu.

Stejně jako u jiných programů mobility, i zde je nezbytnou podmínkou mít v rámci svého studia dokončený první ročník řádného prezenčního vysokoškolského studia.

Skip to content