Přejít k obsahu

Lucie Pešková

Lucie_Peskova

Studium ukončila v roce 2011. Její závěrečná práce nese název „Partnerství a rodina v kontextu rozvedených žen a jejich dětí

Jaké je Vaše zaměstnání a pracovní pozice?

Pracuji v mezinárodní agentuře pro výzkum trhu Ipsos v oddělení Mystery Shoppingu na pozici GSC Operations Director. Coby Global Support Center (GSC) zajišťujeme podporu kolegům po celém světě.

Jaká je Vaše běžná pracovní náplň a jaké odpovědnosti z Vaší pozice plynou?

Vedu celý mezinárodní tým, který je zodpovědný za sběr dat metodou Mystery Shoppingu. Část našeho týmu se skládá s Operations Managerů, kteří přímo zajišťují sběr dat ve vybraných zemích. Kromě České republiky a Slovenska řídíme z Prahy sběr dat například pro VB, Kanadu a Nizozemí. Další část týmu se věnuje vytváření a nastavování nových Mystery Shopping panelů po celém světě, školení nových Operations teamů a podpoře stávajících. Zároveň jsme zodpovědní za všechny inovace, ať už se jedná o marketingové materiály nebo inovace a úpravy systému pro sběr dat a jejich celosvětovou implementaci.

Jaké jsou Vaše pracovní úspěchy?

Před 6 lety jsme s kolegou začínali v novém Operations teamu v oddělení Mystery Shoppingu pro ČR. Dělali jsme vše, jak se říká, na koleni. Učili se jsme se pracovat s novými systémy a novinkami na trhu. Díky naší práci, úsilí a samozřejmě práci a podpoře všech postupně přibývajících členů týmu, jsme postupem času vytvořili velký fungující tým o 10 lidech, který zajišťoval sběr dat pro Českou republiku. Jako nejúspěšnější Operations Team v rámci Ipsos zemí jsme před dvěma lety čelili nové výzvě, a to stát se mezinárodním support centrem pro všechny Ipsos země. Dnes náš tým čítá přes 35 lidí a nadále se rozrůstá. Když se ohlédnu zpět, celý tento rozvoj beru jako neskutečný úspěch, který samozřejmě není jen mou zásluhou, ale zásluhou všech členů týmu.

Co ze studia sociologie využíváte ve svém zaměstnání?

Kromě základů v oboru, ve kterém pracuji, mě studium sociologie naučilo píli, schopnosti prosadit se, obhájit a prezentovat svůj názor a nebát se čelit novým výzvám.

Studovala jste na Katedře sociologie – jaká byla Vaše cesta z této katedry k Vašemu současnému postu?

Po ukončení studia jsem věděla, že chci pracovat v oboru. Měla jsem štěstí a do společnosti Ipsos nastoupila dva měsíce po ukončení studia na pozici Operations Managera. Pak už byla má další cesta jen na mně a na tom, jak svou práci zvládnu a jak se chopím příležitosti osobně se rozvíjet.

Jaký přínos má studium sociologie pro člověka na Vaší pozici?

Přestože se nevěnuji přímo Client Servisu – tzv. nastavování výzkumu s klientem, vytváření dotazníků a analýze dat –, jsou mé znalosti z oboru sociologie velmi důležité. Díky mým znalostem dokážu chápat potřeby klienta a doporučit Client Servisu nejlepší vhodná řešení realizace projektu.

Co byste doporučila stávajícím studentům a studentkám sociologie pro jejich lepší postavení na trhu práce?

Že jsem já měla štěstí a našla práci v oboru hned po škole, není úplně samozřejmostí. V naší agentuře je spousta příležitostí, jak získat praxi, a ty jsou podle mě skvělým benefitem pro získání stálého zaměstnání v marketingovém výzkumu. Vím, že studium sociologie je náročné, ale praxe Vás v očích budoucího zaměstnavatele určitě zvýhodní. Nemusí se jednat o praxi přímo v kanceláři, ale například i sama zkušenost s realizací projektů – na pozici tazatele, Mystery Shoppera atd. – může být velkou výhodou.

 

Děkujeme, že jste se podělila s našimi studenty a studentky o Vaše zkušenosti a názory.

Patička