Přejít k obsahu

5 důvodů, proč se přihlásit na sociologii v Plzni

Studium na vysoké škole

Studium sociologie

1. Naučíte se praktické dovednosti

Chcete už během studia získávat praxi? Sociologie je jeden z nejpraktičtějších sociálně-vědních oborů. Teorie je sice základ, ale během studia vás budeme zapojovat do skutečných výzkumů, takže se naučíte vše, co budete v praxi potřebovat: analyzovat informace, prezentovat, pracovat v týmu, logicky obhajovat svůj názor, kriticky myslet a používat moderní softwary.

Objevuj skryté

2. Porozumíte světu kolem sebe

Zajímá vás, co se děje ve vašem okolí? Naučíme vás vidět souvislosti i tam, kde nejsou na první pohled vidět. Zjistíte, že odkrývání skrytého je velké dobrodružství.

Plzeňský prazdroj

3. Plzeň si zamilujete

Řešíte, kolik vás studium bude stát? Plzeň je velká tak akorát, abyste našli dostupné bydlení a ještě si mohli vyjít ven s kamarády třeba na to slavné plzeňské pivo. A když budete chtít, váš rozpočet si vylepšíte brigádami nebo placenou prací na katedrálních projektech, které pravidelně studentům nabízíme. Hodit se vám to bude i do vašeho životopisu.

Vyjeď na Erasmus

4. Vyjedete na stáž do zahraničí

Chcete si zkusit žít na chvíli v cizině a poznat nové přátele či kulturu? Každoročně nabízíme několik míst na partnerských univerzitách s finančním příspěvkem až 500 euro, abyste si mohli zaplatit to nejdůležitější.

Přatelé na celý život

5. Poznáte nové přátele

Kamarády/ky na pařby nebo životního partnera/ku? Na vejšce potkáte skvělé lidi, se kterými vás bude spojovat víc než jen společná lavice nebo příprava na zkoušky. I u nás na katedře se umíme dobře bavit a pořádáme různé akce pro studenty či absolventy.

Ještě si nejste jistí, že je sociologie pro vás to pravé?

Udělejte si malý test

Přijímací testy

Jsou pouze písemné, jednokolové s možností náhradního termínu. Tento rok se přijímací testy konají 18. června 2019, v Sedláčkově ulici 15, Plzeň.

Zeptejte se nás on-line na vše, co potřebujete vědět.

Facebook

Napiště nám na Facebooku

Přatelé na celý život

Nebo na e-mail kss@kss.zcu.cz

Máte pro nás rozhodnuto? Těšíme se na vás

Termín na zaslání příhlášky je do 31. 8. 2020

Následné příjmací zkoušky jsou:

Přijímací zkoušky se budou konat v týdnu od 14. do 18. 9. 2020. 

Přesné informace k přijmacím zkouškám budou dostupné od 9. 9. 2020 na ff.zcu.cz.

 

Zaslat přihlášku

Patička